Automatyczna linia do produ...

Automatyczna linia do produ... « aktualnosci «
 8 sierpnia 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się:

W ofercie obejmującej maszyny do obróbki plastycznej Metal Trade prezentuje automatyczną linię do produkcji kanałów wentylacyjnych HVAC marki Ilmaksan. Jest to nowoczesne urządzenie umożliwiające w pełni zautomatyzowaną produkcję prostokątnych kanałów wentylacyjnych.

Kanały wentylacyjne to obecnie nieodłączny element wszelkiego rodzaju konstrukcji budowlanych, zarówno tych przemysłowych, jak i innych obiektów wielkogabarytowych. Oferowana przez nas linia do produkcji kanałów wentylacyjnych HVAC jest w pełni zautomatyzowaną maszyną o zwartej budowie i wygodnym panelu sterowania, która w prosty, szybki i wygodny sposób umożliwia produkcję wysokiej jakości kanałów wentylacyjnych.

Dostępna w naszej ofercie automatyczna linia produkcyjna kanałów HVAC została wyprodukowana przez cenioną w branży turecką firmę ILMAKSAN Havalandirma, która produkcją maszyn do obróbki plastycznej zajmuje się już ponad 20 lat.

Linia do produkcji kanałów wentylacyjnych HVAC to wydajne i w pełni samowystarczalne urządzenie, które pozwala niemalże całkowicie zautomatyzować proces produkcji prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Kompaktowa budowa urządzenia i zastosowanie komponentów najwyższej jakości oraz niezwykle proste i wygodne sterowanie maszyny sprawiają, że należy ona do jednych z najlepszych w swojej klasie.

Linia do produkcji kanałów wentylacyjnych

Ilmaksan automatyczna linia do produkcji kanałów HVAC – konstrukcja i praca maszyny

Automatyczna linia do produkcji kanałów wentylacyjnych HVAC Ilmaksan to maszyna, której konstrukcja składa się z w dwóch połączonych ze sobą sekcji. Pierwszą z nich to sekcja rozwijaków materiału, która w zależności od wersji maszyny może być złożona z 1,2 lub 3 sztuk rozwijaków.

Drugą częścią maszyny jest urządzenie główne, czyli tak zwany kombajn, który służy do produkcji kanałów wentylacyjnych. Kombajn prostuje blachy przed dalszą obróbką, a także wzmacnia arkusze blachy poprzez tzw. falowanie, czyli wykonywanie wzmacniających przegięć trapezowych na arkuszach blachy. Następnie urządzenie główne dzieli materiał na wyznaczoną przez operatora długość, zagina ją i automatycznie posuwa do przodu.

Linia do produkcji kanałów wentylacyjnych

Obsługa automatycznej linii Ilmaksan do kanałów wentylacyjnych HVAC

Praca maszyny jest w pełni zautomatyzowana. Operator maszyny programuje wszystkie operacje za pomocą panelu operatorskiego HMI PLC. Dzięki temu operator może w prosty i wygodny sposób ustalać określone parametry produkcji, takie jak np. manualne ustalanie rozmiaru zakładek na zamek, ustalanie rozmiaru kanałów oraz liczbę sztuk do wykonania, a także programowanie produkcji innego typu kanałów wentylacyjnych poprzez zmianę liczby zgięć np. kanały wentylacyjne w kształcie litery L lub U oraz wyłączenie falowania i wykorzystywanie urządzenia jako linii do cięcia materiału na wskazane długości.

Wyposażenie i parametry

Wyposażenie obejmuje 1 rozwijak, jednak w dodatkowym oprzyrządowaniu istnieje możliwość dołączenia jeszcze 2 dodatkowych sztuk rozwijaków. Ponadto w wyposażeniu dodatkowym znajduje się moduł do wykrawania otworów oraz selektor do szybkiego wyboru aktualnie używanego rozwijaka.

Automatyczna linia do kanałów HVAC zagina materiał o grubości w przedziale 0,5 mm-1,2 mm, natomiast minimalny wymiar kanału to 125 mm na 125 mm. Moc silnika wynosi 3 kW. Maszyna waży 2550 kg, posiada kolorowy i dotykowy ekran LCD TFT oraz zdalny modem wsparcia.

Automatyczna linia produkcyjna kanałów HVAC to profesjonalny sprzęt, który świetnie nadaje się do każdego przedsiębiorstwa produkującego wysokiej jakości prostokątne kanały wentylacyjne.

Linia do produkcji kanałów wentylacyjnych
Galeria
Dodaj komentarz

 

Zobacz także

Tokarka UT320x500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Podkarpackiego. Tokarka CNC dysponuje długością
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, poszukujemy kandydatów na stanowiska: Serwisant i pomocnik serwisanta. Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy
Tokarka UT500x1500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Lubelskiego. Tokarka CNC dysponuje długością