Elektrodrążarki drutowe JSE...

Elektrodrążarki drutowe JSE... « aktualnosci «
 26 lipca 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się:

Kiedy przedmiotem obróbki są elementy zbudowane z twardych materiałów albo gdy obróbka jest niezwykle skomplikowana, zastosowanie znajduje obróbka elektroerozyjna. W ofercie Metal Trade znajdują się nowoczesne i funkcjonalne maszyny JSEDM z serii Wi-E, które są idealne do tego rodzaju obróbki.

Obróbka elektroerozyjna jest spotykana z reguły w produkcji form wtryskowych, matryc tłoczników czy wykrojników. Dodatkowym wskazaniem do obróbki elektroerozyjnej jest obróbka materiałów niezwykle twardych, takich jak stale hartowane, ceramika techniczna czy węglik spiekany albo polikrystaliczny diament spiekany. Maszyny, które zajmują się obróbką elektroerozyjną to elektrodrążarki drutowe.

Jednym z najbardziej cenionych producentów elektrodrążarek drutowych jest firma JSEDM, która stworzyła swoje autorskie oprogramowanie umożliwiające niezwykle wygodną i funkcjonalną obróbkę elektroerozyjną.

Elektrodrążarki drutowe Wi-E

Elektrodrążarki drutowe z serii Wi-E – konstrukcja urządzenia

Elektrodrążarki JSEDM z serii Wi-E to nowoczesne obrabiarki wyposażone w wannę ociekową. Konstrukcja maszyn została zaprojektowana z uwzględnieniem analizy elementów skończonych. Dzięki czemu charakteryzuje się dużą sztywnością i jest odporna na odkształcenia wynikające z obciążenia stołu roboczego oraz z wpływu wysokich temperatur.

Maszyna wytrzymuje maksymalne obciążenie rzędu 500 kilogramów, natomiast kompensacja błędu przy włączonej funkcji kołowości wynosi:

  • promień – 24,999 mm
  • błąd kołowości – 0,017 mm

Unikalne sterowanie

Jedną z największych zalet elektrodrążarek drutowych JSEDM jest ich unikalne i niezwykle funkcjonalne sterowanie, w którego skład wchodzi:

  • kompensacja kołowości
  • kompensacja naroży
  • kompensacja zużycia drutu

Podniesienie dokładności maszyny odbywa się bez konieczności ingerencji w G-kod, wystarczy jedynie ustawienie wartości D. To jednak nie wszystko. Elektrodrążarki drutowe JSEDM posiadają dwa dodatkowe G – kody (G9 i G10), które służą do interpolacji różnych nieprawidłowości góra i dół.

Dodatkowe funkcje

Oprócz tego elektrodrążarki drutowe z serii Wi-E posiadają dodatkowe funkcje obróbki naroża, których jest aż pięć. Za sprawą funkcji obliczenia naroża następuje znaczna oprawa parametrów cięcia. Funkcje te to:

  • 0 – Punkt przecięcia
  • 1 < 90 procent linia styczna
  • < 90 procent linia kołowa
  • Linia styczna
  • Linia kołowa

 

Co jeszcze oferuje elektrodrążarka drutowa Wi-E?

Obok nowoczesnego i łatwego w obsłudze interfejsu i niezwykle atrakcyjnych funkcji dodatkowych, warto zwrócić uwagę na sztywne wrzeciono, funkcjonalne osie U i V, niezwykle stabilny system odbioru drutu i precyzyjne prowadnice liniowe.

Elektrodrążarki Wi-E wyposażone są również w zaprojektowany przez firmę JSEDM system automatycznego nawlekania drutu, a w standardzie maszyna jest w stanie operować drutem o średnicy 0,15 mm. Co nie powinno nikogo to dziwić, jakby nie było, firma JSEDM słynie z wynalezienia specjalnego mikro drutu PCB o średnicy 0,05 – 0,10 mm.

Obrabiarka elektroerozyjna Wi – E to niezwykle funkcjonalna i nowoczesna maszyna. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z pełną specyfikacją urządzenia w zakładce elektrodrążarki drutowe Wi-E.

Elektrodrążarki drutowe Wi-E
Galeria
Dodaj komentarz

 

Zobacz także

Tokarka UT320x500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Podkarpackiego. Tokarka CNC dysponuje długością
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, poszukujemy kandydatów na stanowiska: Serwisant i pomocnik serwisanta. Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy
Tokarka UT500x1500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Lubelskiego. Tokarka CNC dysponuje długością