Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP

Prasa Hydrauliczna

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP – do głębokiego tłoczenia !

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP to nowej generacji maszyna szybkiego działania do głębokiego tłoczenia produkowana i sprzedawana przez firmę ACCURL. Wysięgowa konstrukcja ramy typu „C” stworzona została z myślą o szerokim otwarciu pozwalającym na półautomatyczne i manualne operacje formowania, wykrawania, gięcia, prostowania i wytłaczania skomplikowanych kształtów w automatycznych liniach produkcyjnych. Maszyny z serii HPP opcjonalnie mogą być wyposażone w wyrzutnik dolny lub hydrauliczną poduszkę w stole roboczym umożliwiającą głębokie tłoczenie.

Konstrukcja maszyny wywodzi się z Europejskiego projektu, tworzy ją monolityczna spawana rama stalowa ST44 A1 zapobiegająca ugięciu i skręceniom podczas pracy.

Prasy hydrauliczne wysięgowe typu HPP to jedne z najlepszych propozycji dostępnych obecnie na rynku !

Zapytaj o cenę !

clever choice

 

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP to:

 

  • Uniwersalne rozwiązanie dla firm produkcyjnych, ślusarni czy narzędziowni !

  • Najlepszy stosunek jakości do ceny na Polskim rynku !

  • Najwyższa jakość i powtarzalność działania !

  • Intuicyjna obsługa za pomocą Panelu dotykowego HMI SIEMENS !

  • Komponenty najwyższej jakości (Bosch Rexroth, SIEMENS, Schneider) !

  • Możliwość pracy automatycznej z robotem przemysłowym lub podajnikiem CNC!

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP – Z technicznego punktu widzenia…

Napęd prasy jest w pełni zamknięty, jednocześnie umożliwiający łatwy dostęp do obsługi eksploatacyjnej. Maszyna wyposażona jest w suwak i stół roboczy z rowkami T-owymi, oraz w pompę hydrauliczną o zmiennej wydajności gwarantującej wysokie ciśnienie, duże przyśpieszenia, wysoką żywotność oraz niski poziom emisji hałasu (63 dB).

Główny cylinder jest dobrany specjalnie z myślą o dużych prędkościach ustawczych, roboczych i powrotnych, jednocześnie redukuje on zużycie energii przez zespół pompy hydraulicznej.

Przestrzeń robocza urządzenia jest zabezpieczona obudową oraz kurtynami świetlnymi, dodatkowo obsługa maszyny jest dwuręczna co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania. Maszyna spełnia wymagania bezpieczeństwa kategorii-4, oraz posiada deklarację CE.

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP

obliczenia2

 

Prowadzenie suwaka umieszczone zostało na cylindrze roboczym, oraz czterema lub sześcioma (w zależności od nacisku nominalnego) dodatkowymi cylindrami prowadzącymi. Zapewnia to stabilną pracę suwaka, i eliminuje ewentualne uszkodzenia maszyny lub materiału obrabianego.

Regulacja ciśnienia suwaka roboczego i ciśnienia opcjonalnej poduszki hydraulicznej w stole odbywa się ręcznie (zawory + manometry dla odczytu) lub opcjonalnie z poziomu sterownika PLC za pomocą zaworów proporcjonalnych wysokiego ciśnienia.

prowadzenie suwaka

 

Obsługa maszyny odbywa się z Panelu centralnego sprzężonego z sterownikiem PLC i dotykowym Panelem LCD HMI. Pozwala to na dwa tryby pracy: manualną, oraz automatyczną. Tryb pracy manualnej stosowany jest podczas normalnej obsługi przez operatora, tryb automatyczny zarezerwowany jest tylko do współpracy z automatycznym podajnikiem, lub ramieniem robota przemysłowego. Sterowanie oparte na PLC HMI umożliwia regulację z pozycji sterownika takich parametrów jak:

  • Określenie pozycji początkowej górnego stołu roboczego

  • Określenie pozycji granicznej (dolnej) skoku ustawczego (przyspieszonego)

  • Określenie pozycji początkowej trybu roboczego (skok suwaka pod nominalnym ciśnieniem)

  • Określenie pozycji końcowej trybu roboczego (skok suwaka)

  • Czas przytrzymania suwaka w dolnej pozycji krańcowej

  • Odstęp czasowy od momentu podania sygnału ruchu powrotnego w trybie przyspieszonym do rzeczywistej reakcji maszyny

  • Odczyt pozycji suwaka odbywa się za pomocą liniału pomiarowego a nie pozycji poszczególnych czujników krańcowych.

 

 

System hydrauliczny składa się z komponentów takich dostawców jak Bosch-Rexroth czy EMB. Charakteryzuje się on wysoką trwałością i odpornością na wysokie ciśnienie panujące w układzie.

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP

 

Szafa elektryczna składająca się z markowych komponentów i aparatów elektrycznych zgodna z wszelkimi normami CE

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP

 

Optyczne kurtyny bezpieczeństwa sprzężone z systemem sterowania maszyny. W przypadku wykrycia obecności ciał obcych w przestrzeni roboczej urządzenia np dłoni urządzenie zostaje automatycznie zatrzymane, po czym suwak zaczyna wracać do pozycji początkowej.

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP

 

Przenośny oburęczny panel roboczy z wyłącznikiem bezpieczeństwa wymuszający operowanie maszyną za pomocą obu dłoni.

Prasa Hydrauliczna ACCURL HPP

Głębokie tłoczenie – Hydrauliczna poduszka w stole roboczym

Prasy hydrauliczne ACCURL z serii HPP opcjonalnie mogą być wyposażone w hydrauliczną poduszkę w stole roboczym rozszerzającą funkcjonalność maszyny o możliwość głębokiego tłoczenia. Poniżej przedstawiono zasadę działania "głębokiego tłoczenia" jak również prezentację działania poduszki w stole roboczym. Zamiennie z poduszką hydrauliczną, prasy hydrauliczne HPP wyposażone mogą być w podstawowy wyrzutnik hydrauliczny w stole roboczym. Pozwala to na bezpieczne usuwanie tłoczonego materiału "do wewnątrz".

Galeria:

Parametry:

  Jednostka HPP-10T HPP-20T HPP-25T HPP-45T HPP-60T HPP-80T HPP-100T
Nacisk nominalny KN 1002002504506008001000
Hydrauliczna poduszka w stole (opcjonalna) NaciskKN 305050100120150200
Skok mm 100120120120140150150
Maksymalne ciśnienie robocze Mpa 812,81622,224,325,825,8
Maks. Wysokość otwarcia mm 500500550600630720800
Skok suwaka mm 300350350400500500500
Dokładność pomiędzy stołem górnym i dolnym ±0.01mm
Prędkości suwaka Powrotna mm/sec 220205250280300300180
Robocza mm/sec 5~10 5~15 10~25 5~25 8~50 8~50 8~50
Ustawcza mm/sec 360350350220250260250
Głębokość wybraniamm 250280300320350350350
Wymiary stołu roboczego F.B. mm 430500500550620650750
L.R. mm 5506006007007008001000
Wymiary suwaka F.B. mm 300350350380450450500
L.R. mm 410450450500500550650
Wysokość stołu roboczego mm 700710710710720730730
Średnica otworu w stole mm Φ 80 Φ 100 Φ 100 Φ 100 Φ 140 Φ 140 Φ 140
Średnica cylindra hydraulicznego mm Φ 125 Φ 125 Φ 140 Φ 150 Φ 180 Φ 200 Φ 220
Moc silnika głównego kW4445,57,57,57,5
Wymiary maszyny Szerokość mm 950105011001250145015001550
Długość mm 6306506507808009501050
Wysokośćmm 1950210021502300250025602800
Waga Kg 1200170022003100460053006800

 

 

Dodatkowe informacje dotyczące parametrów technicznych uzyskają Państwo klikając zakładkę KONTAKT i wypełniając formularz.