Prasy poziome bokserki w akcji

Prasy poziome bokserki w akcji « aktualnosci «
 13 lutego 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się:

Zapotrzebowanie na gięte elementy stalowe jest dzisiaj bardzo duże. Żadne konstrukcje stalowe nie mogłyby bez nich istnieć. Dlatego też nikogo z branży obróbki metali nie powinna dziwić popularność, jaką cieszą się nowoczesne prasy poziome bokserki, które świetnie sprawdzają się w tego rodzaju obróbce plastycznej.

Współcześnie w formowaniu różnego rodzaju konstrukcji stalowych ważną rolę odgrywa nie tylko wysoka jakość wykonania danych elementów, ale również ich jak najbardziej estetyczne wykończenie i zastosowane efektywnego zdobienia.

Klienci oczekują wyrobów wytrzymałych i solidnych, które równocześnie są elementami eleganckim i reprezentacyjnymi. Szczególnie jest to ważne w przypadku różnego rodzaju balustrad, bram ogrodzeniowych czy konstrukcji stalowych będących istotnym elementem ogólnego zagospodarowania przestrzeni i szeroko pojętej małej architektury.

Dzisiejsze nowoczesne projekty i aranżacje są bogate w fantazyjnie kształtowane elementy stalowe. I to właśnie między innymi do ich wytworzenia używane są nowoczesne prasy poziome bokserki.

Jak już wiemy, urządzenia te są jednymi z najbardziej uniwersalnych pras do obróbki plastycznej, obejmującej kształtowanie różnego rodzaju prętów stalowych, rur, profili, kształtowników, teowników i ceowników.

Dodatkową zaletą pras bokserek jest ich kompaktowa budowa, dzięki której zajmują stosunkowo niewiele miejsca i z powodzeniem mogą być zarówno przechowywane, jak i użytkowane na dość niewielkich powierzchniach. A przecież każdy przedsiębiorca wie, jak ważna jest kwestia dobrego zagospodarowania zakładowej przestrzeni, której wcześniej czy później praktycznie zawsze zaczyna brakować.

Prasy poziome bokserki niezależne kształtowanie

Firmy zajmujące się tworzeniem różnego rodzaju konstrukcji stalowych doskonale wiedzą jak istotne jest wykończenie poszczególnych elementów. I tylko dobry sprzęt, taki jak model prasy poziomej BP 30, pozwala na optymalnie szybką i dokładną obróbkę plastyczną stalowych elementów.

prasa pozioma

Produkowane przez firmę Karbend prasy poziome BP charakteryzują się nowoczesną budową opartą na zwartym korpusie oraz prostym mechanizmie hydraulicznym, który pozwala na szybkie i sprawne zaginanie konkretnych elementów.

Prasy z serii BP za sprawą bogatego osprzętu posiadają również możliwości bardzo szerokiego zastosowania. W zależności od użytych narzędzi można wykonywać na nich operacje:

  • zakrzywiania
  • podginania
  • gięcia krawędziowego
  • prostowania

 

Jak widać, te niezwykle uniwersalne maszyny świetne nadają się dla każdego zakładu produkcyjnego, w którym istotną rolę odgrywają gięte elementy stalowe. Za sprawą uniwersalnych pras poziomych przedsiębiorstwa zyskują całkowitą niezależność w procesie kształtowania produkowanych przez siebie konstrukcji. Natomiast prosta i bezpieczna obsługa pras poziomych typu bokserki pozwala na łatwe przyuczenie do jej użytkowania praktycznie każdego pracownika.

Inwestując w prasy poziome do zaginania poszczególnych elementów, firma staje się w pełni samowystarczalna. A oferowane przez firmę konstrukcje mogą być jeszcze bardziej zróżnicowane pod względem kształtu, bardziej eleganckie i kunsztowne.

prasa pozioma
Galeria
Dodaj komentarz

 

Zobacz także

Tokarka UT320x500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Podkarpackiego. Tokarka CNC dysponuje długością
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, poszukujemy kandydatów na stanowiska: Serwisant i pomocnik serwisanta. Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy
Tokarka UT500x1500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Lubelskiego. Tokarka CNC dysponuje długością