5 – osiowe centrum obróbcze...

5 – osiowe centrum obróbcze... « aktualnosci «
 26 października 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się:

Jedną z najnowszych maszyn dostępnych w ofercie Metal Trade jest nowoczesne pionowe centrum obróbcze Manford VU 620. Urządzenie to, jak widać na zdjęciach, nie tylko prezentuje się doskonale, ale przede wszystkim jest prawdziwym tytanem szybkiej i precyzyjnej obróbki, a przy tym jego obsługa jest łatwa i wygodna.

Firma Manford znana jest z produkcji profesjonalnych maszyn, w których szczególny nacisk kładzie się na szybkość i precyzję obróbki oraz jak największą wytrzymałość konstrukcji. Pięcioosiowe pionowe centrum obróbcze VU 620 jest de facto kolejną odsłoną pokazującą rozwój firmy i postępu w kierunku maszyn niezwykle dokładnych i wydajnych, a przede wszystkim niezawodnych.

Centrum obróbcze posiada 5 osi roboczych w tym trzy osie X, Y, Z o wysokiej wartości posuwu przyspieszonego, które są bezpośrednio sprzężone ze śrubami kulowymi i napędzane przez serwomotory AC, o przesuwie:

  • przesuw osi X – 620 mm
  • przesuw osi Y – 520 mm
  • przesuw osi Z – 460 mm

oraz 2 osie stołu obrotowo-uchylnego B i C o kącie obrotu osi:

  • oś A – 360 stopni
  • oś B – -50 – +110 stopni
5 osiowe centra obróbcze VU 620
5 osiowe centra obróbcze VU 620

Manford VU 620 konstrukcja najlepsza z możliwych!

Podobnie jak wszystkie obrabiarki Manford, także ta skonstruowana została przy użyciu analizy elementów skończonych, a jej korpus odlano z niezwykle wytrzymałego żeliwa Meehanite, dzięki czemu maszyna doskonale sprawdza się w ciężkiej obróbce, zachowując przy tym długoterminową dokładność.

Maksymalną sztywność maszyny gwarantuje konstrukcja typu C z ruchomą kolumną i stołem obrotowo-uchylnym o średnicy roboczej 650 mm, wykonanym z jednego odlewu, co obok sztywność zapewnia wysoki współczynnik tłumienia drgań.

Dodatkowo konstrukcja podstawy w celu efektywniejszego odprowadzania wiórów została lekko pochylona, co w połączeniu z wysokociśnieniowym układem spłukiwania daje świetne efekty czyszczenia.

Pięcioosiowe pionowe centrum obróbcze VU 620 – wyposażenie

Urządzenie wyposażono w najnowocześniejsze technologie, takie jak np. wrzeciono BT40 z prędkością obrotową 12000 obr/min. W opcji można zamówić elektrowrzeciono, które pozwala osiągnąć jeszcze większe prędkości od 15000 do 24000 obr/min.

Poza tym model VU 620 posiada m. in. 32 pozycyjny magazyn narzędziowy, który w wyposażeniu dodatkowym można wymienić na łańcuchowy magazyn narzędzi z 40-60 szt., pokrętło MPG, liniowe prowadnice wałeczkowe w trzech osiach, enkodery osi B/C, pełne osłony przestrzeni roboczej oraz pistolet sprzężonego powietrza i chłodziwa.

Na szczególną uwagę zasługuje centralny system automatycznego smarowania LHL, który w porównaniu do tradycyjnych układów smarowania pozwala zaoszczędzić 90 procent oleju oraz 80 procent energii. Przekładając to na złotówki, roczne oszczędności mogą wynieść nawet 10 000 zł.

Centrum posiada również wygodny, obrotowy (160 stopni) panel kontrolny i nowoczesne sterowanie Heidenhain/Sinumerik. W dodatkowym wyposażeniu można dostać m. in. liniały pomiarowe oraz sondy detalu i narzędzi.

Pięcioosiowe pionowe centrum obróbcze Manford VU 620 to świetna maszyna, która doskonale sprawdzi się dla wydajnej i precyzyjnej obróbki przemysłowej. Zachęcamy do dokładnego zapoznana się z parametrami urządzenia w zakładce Centra Obróbcze Manford.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

5 osiowe centra obróbcze VU 620
Galeria
Dodaj komentarz

 

Zobacz także

Tokarka UT500x1500 CNC to jedna z naszych ostatnich realizacji. Maszynę dostarczyliśmy do klienta z woj. Lubelskiego. Tokarka CNC dysponuje długością
Pionowe Centrum Obróbcze SEIDO SEIKI VMC1000L to jeden z naszych ostatnich projektów. Z sukcesem udało nam się wdrożyć ten nowy
Nasza firma może pochwalić się kolejną realizacją maszyny dydaktycznej. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania znajdują miejsce nie tylko w przemyśle