Zakup gilotyny hydraulicznej jest inwestycją wymagającą znacznych nakładów finansowych. Planując powiększenie swojego parku maszynowego o tego typu urządzenie, dobrze jest wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę.
Gilotyny hydrauliczne są sterowanymi numerycznie maszynami, które służą do ciecia różnej wielkości arkuszy blachy, po linii prostej. Dzięki hydraulicznemu układowi wspomagania, proces cięcia przebiega sprawnie i szybko, co umożliwia obróbkę plastyczną blachy na skalę przemysłową.
Zastanawiając się nad wyborem gilotyny hydraulicznej, musimy liczyć się nie tylko z odpowiednim dopasowaniem parametrów technicznych maszyny, ale również z wieloma innymi czynnikami, które na początku mogą się wydawać drugorzędne. Jednak w trakcie użytkowania okazują się one prawdziwą podstawą sprawnego i optymalnego przebiegu procesu obróbki.
Rodzaj cięcia
Bardzo duże znaczenie przy wyborze gilotyny hydraulicznej ma rodzaj cięcia zastosowany w poszczególnych urządzeniach. O wiele korzystniejsze i bezpieczniejsze dla ciętych materiałów, bo niewywołujące odkształceń, są gilotyny wykonujące cięcie w ruchu prostopadłym do powierzchni stołu. W przypadku cięcia wahadłowego (HGS), które odbywa się po promieniu, istnieje duże ryzyko odkształceń i możliwość wystąpienia zjawiska skręcenia ramy.
Dobre gilotyny hydrauliczne posiadają regulację konta nachylenia noży, co umożliwi cięcie blachy o różnej grubości i eliminuje uboczny efekt cięcia w formie skręcenia blachy.
Solidna konstrukcja i niezawodność to podstawa
Żeby gilotyna hydrauliczna działała długo i sprawnie musi być zbudowana z jak najlepszych materiałów i podzespołów. Tylko wysoka jakość poszczególnych części urządzenia, jest gwarancją ciągłej i bezproblemowej pracy urządzenia.
Sama konstrukcja gilotyny musi być solidna i stabilna. Gilotyna powinna być bezpiecznie zabudowana, żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa pracy operatorowi urządzenia. Wskazane jest także, by konstrukcja gilotyny umożliwiała łatwe łączenie maszyny z dodatkowymi urządzeniami, takimi jak automatyczne stoły roboczy czy pneumatyczne systemy podparcia cienkich blach.
Duże znaczenie dla pracy gilotyny hydraulicznej ma także rodzaj sterownika, a także typ kontrolera. Przydatnym rozwiązaniem są sterowniki umożliwiające kontrolę zarówno automatyczną, jak i ręczną. Natomiast sam kontroler powinien być prostszy i czytelny, co umożliwi szybką i wygodną obsługę gilotyny.
Szkolenie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Szkolenie i serwis to niezwykle ważne czynniki, które nie zawsze są należycie doceniane przez inwestorów. A przecież nie bez powodu profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą maszyn przemysłowych oferują szkolenie w cenie samego urządzenia. Dzięki temu inwestor może błyskawicznie przystąpić do produkcji.
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w przypadku maszyn przemysłowych jest podstawą, ponieważ każda produkcja na masową skalę wiąże się z eksploatacją urządzenia, co niesie ze sobą konieczność wymiany zużytych części. Zdarzają się również awarie spowodowane różnego rodzaju czynnikami i w tym wypadku wsparcie profesjonalnego serwisu jest na wagę złota.
Kupując gilotynę hydrauliczną, warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki. Dzięki temu nasza inwestycja przyniesie nam tylko i wyłącznie pożądane zyski.
Dodatkowe informacje na temat gilotyn hydraulicznych uzyskają Państwo klikając zakładkę KONTAKT i wypełniając formularz.