Dwupaletowe poziome centra ...

Dwupaletowe poziome centra ... « aktualnosci «
 14 czerwca 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Poziome centra obróbcze z założenia są maszynami niezwykle wydajnymi. Mając do czynienia z dwupaletowymi centrami obróbczymi, możemy jednak liczyć na jeszcze większą wydajność, dokładność i wytrzymałość.

Dwupaletowe poziome centra obróbcze dostępne w ofercie Metal Trade to profesjonalne obrabiarki produkowane przez cenioną w branży firmę Manford. Maszyny te dedykowane są do wysokowydajnej obróbki elementów metalowych. Dwupaletowe poziome centrum obróbcze HM400 przeznaczone jest do dokładnej i wydajnej obróbki z wysokim posuwem. Natomiast mocno usztywnione (kolumna typu skrzynia w skrzyni) dwupaletowe poziome centrum obróbcze HM630 przeznaczone jest do precyzyjnej i efektywnej obróbki ciężkiej.

Obie maszyny zbudowane są z wysokiej jakości komponentów i charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością nawet przy wzmożonej produkcji.

Dwupaletowe poziome centrum obróbcze HM400

Dwupaletowe poziome centrum obróbcze Manford HM400

Model Manford HM400 to kompaktowa maszyna stworzona do wydajnej i precyzyjnej obróbki skrawaniem. Urządzenie posiada automatyczny zmieniacz palet (hydrauliczny w standardzie, w wyposażeniu opcjonalnym serwomotor) z 12-sekundowym czasem wymiany palety. Bogaty magazyn narzędziowy - liczący w standardzie 32 sztuk, można rozbudować do imponującego arsenału liczącego nawet 120 sztuk. Dużą zaletą całego mechanizmu jest czas wymiany narzędzi, który jest błyskawiczny i wynosi jedynie 2,5 sekundy.

Co jeszcze ciekawego ma w zanadrzu HM400? Urządzenie posiada obustronne śrubowe transportery wiórów i zbiornik chłodziwa, co pozwala na wydajne i skuteczne odprowadzenie wiórów. Poza tym dwupaletowe poziome centrum obróbcze HM400 wyposażone jest m. in. w automatyczny układ centralnego smarowania, przedmuch stożka wrzeciona, chłodzenie wrzeciona olejem, klimatyzowaną szafę elektryczną, oświetlenie robocze, oświetlenie ostrzegawcze, a także podkładki oraz śruby fundamentowe.

dwupaletowe centra obróbcze

Dwupaletowe poziome centrum obróbcze Manford HM630

Manford HM630, starszy i sporo większy brat HM400, za sprawą swoich parametrów oraz wzmocnionej konstrukcji doskonale sprawdza się w obróbce heavy duty (obróbka ciężka). Możliwość zwiększenia obciążenia maszyny oraz zwiększenie jej dynamiki i precyzji (przesuw wrzeciennika) uzyskano poprzez zastosowanie w pionowej osi Y podwójnych śrub kulowych, co jest równoznaczne z rezygnacją z tradycyjnej przeciwwagi. W pozbyciu się zbędnej wagi i w zwiększeniu dynamiki ruchu osi X pomogła również schodkowa konstrukcja prowadnic osi X.

Dynamikę pracy urządzenia zapewniają trzyosiowe prowadnice liniowe wałeczkowe, bogaty magazyn narzędziowy - od 40 do 120 szt (z 3-sekundowym czasem wymiany narzędzi) oraz automatyczny zmieniacz palet - z czasem zmiany palety 14-16 sekund. Wysoką dokładność obróbki gwarantują m. in. cztery stożki pozycjonujące, śruby kulowe z napędem bezpośrednim i wrzeciono z napędem bezpośrednim (w opcjonalnym wyposażeniu dostępne jest także elektrowrzeciono).

Dodatkowo poziome centrum obróbcze HM630 wyposażone jest w wysokociśnieniowe chłodzenie przez wrzeciono oraz automatyczny system centralnego smarowania LHL, który jest niezwykle wydajny (mniejsze zużycie oleju i energii) i pozwala zaoszczędzić nawet do 10 tys. złotych rocznie.

Bardziej szczegółowe informacje na temat powyższych urządzeń dostępne są w zakładce dwupaletowe poziome centrum obróbcze. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się ze specyfikacją maszyn. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego. Na pewno odpowiemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

Dłutownica CNC 300 była kolejną z realizacji wykonanych w ostatnim czasie przez naszą firmę.  Maszyna została zainstalowana u klienta z