Jaki typ prasy krawędziowej...

Jaki typ prasy krawędziowej... « aktualnosci «
 11 sierpnia 2016    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

O prasach krawędziowych i ich typach można pisać wiele. Z punktu widzenia przedsiębiorcy najważniejsze jest jednak to, żeby zakupiona maszyna była jak najbardziej wydajna. A koszty jej użytkowania, jak najniższe.

Znając już różnice pomiędzy prasami krawędziowymi automatycznymi CNC, a prasami półautomatycznymi NC, o których można przeczytać w poprzednim wpisie, nadeszła pora na wybór najbardziej optymalnej dla nas maszyny.

Gdzie sprawdzą się prasy krawędziowe NC

To, że obrabiarki CNC są przyszłością produkcji przemysłowej, nie zmienia faktu, iż w wielu przypadkach nadal najbardziej ekonomicznym wyjściem jest zakup obrabiarki NC. Jeżeli jesteśmy nastawieni na niewielką lub średnią produkcję prostych elementów, to prasa krawędziowa NC będzie jak najbardziej wystarczająca. W tym przypadku dużo niższa cena samego urządzenia i brak konieczności inwestowania w  kosztowe oprogramowanie, jest doskonałym argumentem, przemawiającym za prasami półautomatycznymi NC.

Kiedy opłaca się zainwestować w prasy krawędziowe CNC

Jeżeli myślimy jednak o masowej produkcji elementów giętych, o zaawansowanym stopniu obróbki, to prasa krawędziowa CNC jest inwestycją, która opłaci się najbardziej. Prasy krawędziowe CNC, takie jak model ACCURL Smartfab, są nie tylko bardzo precyzyjne w odwzorowaniu najmniejszych detali, ale również bardzo wydajne i pozwalają na przeprowadzenie nawet bardzo skomplikowanych procesów gięcia.
Za sprawą sprzężenia zwrotnego oraz sterowania komputerowego, prasa krawędziowa CNC nie wymaga od operatora wykonywania skomplikowanych operacji manualnych, które mogą wpłynąć  na czas realizacji produkcji. Wszystkie najważniejsze procesy w obrabiarkach CNC przebiegają automatycznie.

 

Przy zakupie obrabiarki numerycznej - zarówno NC, jak i CNC - warto skontaktować się z profesjonalnym doradcą, który bazując na indywidualnych potrzebach, pomoże dobrać obrabiarkę w pełni spełniającą określone wymagania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

W ostatnich miesiącach nasza firma zainstalowała wiele maszyn konwencjonalnych. Jedną z nich jest tokarka uniwersalna z serii UT410x1000. Tokarka może być