Pionowe centra obróbcze Man...

Pionowe centra obróbcze Man... « aktualnosci «
 16 maja 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Przedsiębiorstwo Manford należy do światowej czołówki producentów nowoczesnych pionowych centr obróbkowych. Wieloletnie doświadczenie umożliwiło firmie stworzenie kilku różnych serii maszyn dedykowanych do określonego rodzaju produkcji. Dzięki temu w stajni Manford znajdują się aż trzy serie pionowych centr obróbczych – VL, VH i VHG.

Mechaniczna obróbka skrawaniem elementów metalowych jest na tyle zróżnicowana, że dostępne obrabiarki CNC różnią się między sobą parametrami i układami budowy. Wybór konkretnej maszyny podyktowany jest nie tylko rodzajem materiału, jaki można na niej obrabiać i prędkością samej obróbki, ale także wielkością obrabianych elementów, co przekłada się np. na rodzaj zastosowanego układu ruchu liniowego, wielkość, ciężar i odpowiednią sztywność korpusu urządzenia, a także sztywność pozostałych układów mechanicznych.

Wybierając pionowe centrum obróbcze Manford z danej serii, musimy wiedzieć, do jakiej produkcji jest ono dedykowane. Wtedy z łatwością dobierzemy obrabiarkę dopasowaną do profilu produkcyjnego swojej firmy.

Pionowe centra obróbcze Manford VL, VH, VHG – różnice

Każda z serii pionowych centrów obróbkowych Manforda dedykowana jest do określonego rodzaju produkcji. Jeżeli przedsiębiorstwo nastawione jest na wieloseryjną i dynamiczną produkcję, wtedy najlepszym wyborem jest pionowe centrum obróbcze z serii VL. Maszyny z tej serii wyposażone są w 3 osiowe prowadnice liniowe wałeczkowe, co pozwala na precyzyjną i bardzo dynamiczną pracę urządzenia.

W prowadnicach z serii VH zastosowano nieco inne rozwiązanie. W celu dostosowania centrum obróbkowego do cięższej obróbki zastosowane zostały 3 osiowe prowadnice ślizgowe. Dzięki temu pionowe centrum obróbkowe z serii VH doskonale sprawdza się w cięższej, średnio seryjnej obróbce.

Z kolei w serii VHG obok prowadnic ślizgowych w 3 osiach zastosowano przekładnię zębatą wrzeciona, co pozwala na zachowanie dużego momentu obrotowego wrzeciona, przy maksymalnej sztywności konstrukcji i sztywności wszystkich układów mechanicznych. Dzięki temu seria VHG świetnie nadaje się do wielkogabarytowej, ciężkiej obróbki heavy duty.

Oprócz odmiennych rozwiązań w układach ruchu liniowego serie pionowych centr obróbkowych Manforda różnią się miedzy sobą także wielkością i ciężarem. Konstrukcje VH i VHG posiadają również przeciwwagę wrzeciennika, której pozbawione są maszyny z serii VL. Dokładne parametry poszczególnych urządzeń dostępne są w zakładce pionowe centra obróbcze Manford.

pionowe centrum obróbcze

Pionowe centra obróbcze Manford VL, VH, VHG – podobieństwa

Korpusy wszystkich pionowych centrów obróbkowych firmy Manford są monolitowymi elementami wykonanymi z wysokiej jakości żeliwa Meehanite. Dzięki temu konstrukcja wszystkich urządzeń jest solidna, odpowiednio sztywna i odporna na drgania.

Dodatkową cechą wspólną wszystkich serii pionowych centrów obróbkowych Manford jest wykorzystanie analizy elementów skończonych przy projektowaniu każdej maszyny. Poza tym wszystkie serie zostały wyposażone w:

 • bębnowy magazyn narzędziowy, w standardzie 24 pozycji, w opcji dodatkowej zwiększenie pojemności do 30, 32, 40 sztuk
 • nowoczesne systemy sterowania Siemens, Fanuc, Heidenhain
 • system chłodzenia wrzeciona olejem
 • system przedmuchu stożka wrzeciona
 • nowoczesny system spłukiwania wiórów
 • śrubowy transporter wiórów
 • 3 osiowe osłony teleskopowe prowadnic
 • bezpieczną osłonę przestrzeni roboczej
 • zautomatyzowany system centralnego sterowania
 • oświetlenie przestrzeni roboczej
 • maszt sygnalizacyjny
 • opcjonalną 4 oś
 • pistolet chłodziwa i sprzężonego powietrza
 • pokrętło MPG
 • port USB
 • liniały pomiarowe
 • odciąg mgły olejowej

 

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą pionowych centrów obróbkowych Manford. Wybierz maszynę w pełni dopasowaną do potrzeb swojej firmy!

pionowe centrum obróbcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

Prezentowana prasa krawędziowa ACCURL MB7  zainstalowana została u jednego z naszych klientów w Opolu. Maszyna charakteryzuje się doskonałymi właściwościami roboczymi