Pionowe centra obróbcze VL ...

Pionowe centra obróbcze VL ... « aktualnosci «
 18 kwietnia 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Optymalizacja produkcji jest dzisiaj nie tylko zalecana, ale konieczna. Konkurencja na rynku produkcyjnym jest coraz większa. A elementy obrabiane na maszynach CNC są coraz bardziej skomplikowane. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali jest inwestycja w zaawansowane obrabiarki, takie jak pionowe centra obróbcze VL.

Pionowe centra obróbcze

Tego typu maszyny umożliwiają zaawansowaną i wielowymiarową obróbkę nawet kilkudziesięcioma różnymi narzędziami naraz. Pozwala to na produkcje niezwykle skomplikowanych elementów przy zachowaniu wysokiej jakości parametrów obróbki w niezwykle krótkim czasie. A nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, jak cenny jest czas i jakość produkcji w biznesie obróbkowym.

Dlatego też wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom polskich przedsiębiorstw działających w branży obróbki metali, włączyliśmy do naszej oferty nowoczesne pionowe centra obróbcze VL firmy Manford - wiodącego producenta wysokiej jakości zaawansowanych obrabiarek CNC.

Pionowe centra obróbcze z serii VL – dlaczego warto?

Nowoczesne pionowe centra obróbcze Manford z serii VL przeznaczone są do szybkiej i precyzyjnej obróbki seryjnej. Duża prędkość i wysokiej jakości parametry obróbki uzyskane zostały dzięki nowoczesnej konstrukcji maszyny wykonanej z żeliwa Meehanite, materiału charakteryzującego się właściwościami osiągania niezwykle wysokich tolerancji.

Sekretem tak wysokiej wydajności urządzenia i jego wytrzymałości jest nie tylko sam materiał, z którego wykonano obrabiarki i długoletnie doświadczenie inżynierów Manforda. Wpływa na to również zastosowanie niezwykle innowacyjnych technologii projektowych, takich jak analiza elementów skończonych, która pozwala na skonstruowanie urządzeń w pełni zoptymalizowanych i doskonale dopasowanych do dedykowanego rodzaju produkcji.

Garść najważniejszych informacji technicznych

Seria VL to 3 osiowe obrabiarki z prowadnicami liniowo wałeczkowymi i z pełnym przygotowaniem do podłączenia 4 osi. Wszystkie trzy osie napędzane są bezpośrednio za pomocą śrub kulowych. Konstruktorzy serii VL postawili sobie za zadanie stworzenie maszyn, których obsługa będzie niezwykle wygodna i błyskawiczna. Dzięki temu mamy do dyspozycji urządzenia wyposażone w 24 pozycyjne bębny narzędziowe (jedynie model VL 510 posiada magazyn narzędziowy 12 karuzelowy), gdzie wymiana narzędzi jest błyskawiczna.

Seria VL może poszczycić się także niezwykle wydajnym układem spłukiwania i usuwania wiórów. Rozwiązanie zastosowane przez inżynierów Manford pozwala na szybkie i wygodne czyszczenie maszyny z gromadzącego się materiału odpadkowego. A to z kolei pozwala na spore oszczędności czasu potrzebnego na usuwanie wiórów, które jest konieczne do zachowania wysokich parametrów obróbki.

Wszystkie modele serii VL posiadają nowoczesny system sterowania, port USB, chłodzenie szafy elektrycznej, maszt sygnalizacyjny i oświetlenie przestrzeni roboczej oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań, z którymi dokładniej można się zapoznać w zakładce pionowe centra obróbcze Manford.

Pionowe centra obróbcze VL1600 Frame
Manford VL1600 Frame

Dostępne modele pionowych centrów obróbczych z serii VL

W ofercie Metal Trade jest aż 7 maszyn Manford z serii VL. Dzięki temu każdy znajdzie maszynę, która będzie zaspokajać jego indywidualne potrzeby produkcyjne. Oferowane przez nas modele to:

  • VL 510
  • VL 610
  • VL 850
  • VL 1000
  • VL 1200
  • VL 1300
  • VL 1600

Zapoznaj się ze wszystkimi parametrami pionowych centr obróbczych Manford z serii VL i dobierz maszynę dostosowaną do swoich potrzeb. W razie pytań i wątpliwości skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszelkich wyjaśnień i zaoferujemy najbardziej optymalne dla Ciebie rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

  Zapytaj o cenę   lub zadzwoń bezpośrednio do doradcy: +48 539 964 040Elektrodrążarka wgłębna ZNC 450 to jedna z