Ciężka obróbka wielonarzędz...

Ciężka obróbka wielonarzędz... « aktualnosci «
 25 kwietnia 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Obok serii szybkich i wydajnych pionowych centr obróbczych VL oferta Metal Trade obejmuje również serie maszyn Manforda dedykowanych do cięższej obróbki. Pionowe centra obróbkowe z serii VH doskonale sprawdzają się w średnio-seryjnej obróbce ciężkiej.

Podobnie jak maszyny z serii VL, obrabiarki z serii VH także zostały wykonane z wysokiej jakości żeliwa Meehanite. Korpusy tych maszyn stanowią jednoelementowy odlew, dzięki czemu obrabiarki świetnie sprawdzają się w wysokowydajnej i równocześnie precyzyjnej obróbce skrawaniem.

W celu, jak największego usztywnienia całej konstrukcji, 3 osiowe pionowe centra obróbcze VH wyposażone zostały w prowadnice ślizgowe. W ten sposób konstruktorzy uzyskali efekty maksymalnej stabilności i sztywności, które świetnie sprawdzają się przy obróbce ciężkich elementów metalowych.

Pionowe centra VH, tak samo jak obrabiarki z serii VL, także zostały zaprojektowane przy pomocy analizy elementów skończonych, co zapewnia obrabiarkom zachowanie wysokiej jakości konstrukcji oraz doskonałych parametrów produkcji przez bardzo długi okres eksploatacji.

Tak zaprojektowana obrabiarka CNC jest niezwykle solidna i w pełni zoptymalizowana pod względem występowania charakterystycznych dla danej obróbki naprężeń i obciążeń maszyny. Dodatkowo obrabiarka została wyposażona w kolumnę w kształcie litery A, co pozwala na obniżenie środka ciężkości, dzięki czemu konstrukcja jest jeszcze bardziej stabilna.

Pionowe centra obróbkowe Manford z serii VH – wyposażenie

Obok bardzo bogatego wyposażenia standardowego, identycznego, jak w przypadku serii VL, pionowe centra obróbcze VH wyposażone zostały dodatkowo w tradycyjną przeciwwagę wrzeciennika, który jest podtrzymywany poprzez specjalne obciążenie zawieszone na łańcuchach.

Seria VH, podobnie jak VL, również posiada nowoczesne systemy chłodzenia oraz systemy usuwania wiórów, które znacznie usprawniają i ułatwiają pracę maszyny. Wysoką i wydajną jakość produkcji gwarantują także bogato wyposażone magazyny narzędziowe, których arsenał w opcji dodatkowej można zwiększyć do 30, 32, a nawet 42 sztuk.

Wyposażenie dodatkowe obejmuje również m. in. możliwość zwiększenia prędkości obrotowej wrzeciona, a także możliwość zmiany napędu wrzeciona z bezpośredniego na elektrowrzeciono. Można również zainstalować opcjonalnie stół obrotowy, dodając tym samym 4 oś.

Centra pionowe Manforda mają bardzo bogate możliwości konfiguracyjne, które dokładniej opisane są w zakładce - centra obróbcze Manford VH.

pionowe centrum obróbcze

Jakie modele pionowych centr obróbczych z serii VH obejmuje oferta Metal Trade?

W naszej ofercie nowoczesnych obrabiarek firmy Manford z serii VH znajduje się 7 modeli pionowych centr obróbkowych VH różniących się między sobą takimi parametrami jak - wielkość powierzchni stołu roboczego, odległość osi wrzeciona do powierzchni kolumny i do powierzchni stołu roboczego, wartość przesuwu poszczególnych osi, obciążenie stołu roboczego czy moc silnika wrzeciona, a także w przypadku najmniejszego modelu VH 510 liczbą dostępnych w standardzie narzędzi (ten model posiada magazyn narzędziowy 12 karuzelowy, wszystkie pozostałe modele wyposażone zostały w 24 pozycyjny bębnowy magazyn narzędziowy).

Dostępne modele to:

  • VH 510
  • VH 610
  • VH 850
  • VH 1000
  • VH 1100
  • VH 1300
  • VH 1600

 

Tak szeroki wybór pionowych centrów obróbczych Manford umożliwia dopasowanie maszyny do indywidualnych potrzeb produkcyjnych, co pozwala zarówno na optymalizacje kosztów samego zakupu maszyny, jak i optymalizację kosztów eksploatacji oraz kosztów produkcji. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

 

pionowe centrum obróbcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

Kolejna tokarka dydaktyczna Eduturn 6s już w użytku!Po raz kolejny mieliśmy przyjemność dostawy kolejnej tokarki dydaktycznej cnc z serii EDUTURN