Elektrodrążarki drutowe JSE...

Elektrodrążarki drutowe JSE... « aktualnosci «
 14 września 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Kolejnym wysokiej klasy urządzeniem produkowanym przez cenioną firmę JSEDM jest elektrodrążarka drutowa z serii Wi-S wyposażona w wannę zalewową umożliwiającą pełną kąpiel obrabianego elementu.

Firma JSEDM produkuje niezwykle nowoczesne maszyny do obróbki elektroerozyjnej, a lata doświadczenia zaowocowały nie tylko wynalezieniem najcieńszego mikro drutu dedykowanego do tego typu obróbki, mierzącego zaledwie 0,05-0,10 mm średnicy, ale także stworzeniem wyjątkowego systemu sterowania, który należy do jednych z najprostszych w obsłudze, a równocześnie niezwykle funkcjonalnych.

 

Elektrodrążarki JSEDM i nie ma mocnych!

Dokładna specyfikacja techniczna elektrodrążarek firmy JSEDM była już przedstawiana w poprzednich wpisach. Urządzenia z serii Wi-S i Wi-E są niemal identyczne, a odróżnia je jedynie to, że seria Wi-S wyposażona jest w wannę zalewową, a Wi-E w ociekową.

Obie konstrukcje są niezwykle solidne i stabilne, ponieważ zostały zaprojektowane za pomocą analizy elementów skończonych. Są tak samo dokładne i świetnie sprawdzają się w obróbce twardych elementów wymagających niezwykle precyzyjnego kształtowania powierzchni. Posiadają również nowoczesne systemy odbioru i automatycznego nawlekania drutu, co znacznie obniża koszty eksploatacyjne maszyny.

W tym wpisie poruszymy jednak temat doskonałego systemu sterowania, który jest autorskim oprogramowaniem firmy JSEDM i który sprawia, że obsługa maszyny jest wyjątkowo prosta i niezwykle praktyczna.

System sterowania JSEDM, który zmienia jakość pracy!

System sterowania stworzony przez firmę JSEDM ma wszystko to, co powinno mieć idealne oprogramowanie umożliwiające pracę na nowoczesnej elektrodrążarce drutowej. Można by się nawet pokusić o pytanie, że właściwe kto może znać się lepiej na specyfice obsługi tego typu maszyna, jak nie sam producent? I kto może stworzyć najlepszy software do jej sterowania?

To właśnie za sprawą wiedzy praktycznej, a nie tylko teoretycznej oraz długoletniego doświadczenia, przedsiębiorstwo JSEDM mogło stworzyć naprawdę wygodny program sterujący wyposażony funkcje, które faktycznie ułatwiają i udoskonalają produkcję. Czyli jednym zdaniem są zwyczajnie w świecie przydatne.

Efektem prac tajwańskiego przedsiębiorstwa jest system, który wyposażony został m. in. w takie opcje jak ruchoma animacja 3D, która pozwala sprawdzić na zasadzie symulacji przebieg cięcia pod różnymi kontami, a także zróżnicowane funkcje kompensacji obejmujące kołowość, naroża oraz zużycie drutu.

Poza tym sterownik JSEDM posiada dwa dodatkowe G kody niezwykle przydatne w interpolacji różnych nieprawidłowości i 5 nadprogramowych funkcji obróbki naroża. System posiada również 20 podprogramów i umożliwia przesyłanie danych na kilka różnych sposobów, m. in. poprzez:

 • Ethernet
 • Port USB
 • Port RS232

 

Intuicyjna praca z interfejsem

A na dodatek dostajemy do dyspozycji

wygodny i czytelny, dotykowy interfejs z 15 calowym  wyświetlaczem pozwalającym na łatwą i szybką obsługę maszyny. A i to nie jest wszystko, ponieważ dane do systemu możemy wprowadzać również za pomocą myszy i klawiatury.

Warto dodać, że systemem operacyjnym jest Wind

 

ows natomiast sterowanie to 32 bitowy Dual CPU. Komfort obsługi obrabiarki zapewniają operatorowi 4 funkcjonalne okna systemowe dające bezpośredni dostęp do:

 • Managera plików
 • Funkcji G-kod
 • Informacji serwisowych
 • Kontroli temperatury

Elektrodrążarki drutowe JSDEM wraz ze swoim unikalnym sterowaniem są obecnie jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert maszyn dostępnych na rynku, które są dedykowane do obróbki elektroerozyjnej. Zapraszamy zatem do dokładnego zapoznania się ze specyfikacją prezentowanego urządzenia.

W razie pytań wystarczy skontaktować się z nami poprzez zakładkę Kontakt!

 

  Wyrażam dobrowolną zgodę
  Korzystając z formularza, podajesz dobrowolnie swoje dane osobowe, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez Metal-Trade.pl M.Adamowicz, S.Kaczmarek. A.Gładki Spółka Jawna, ul. Jantarowa 24, Jankowo Gdańskie, 80-180 Gdańsk, co jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. W każdym czasie masz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie Twoich danych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   

  Zobacz także

  Kolejna tokarka dydaktyczna Eduturn 6s już w użytku!Po raz kolejny mieliśmy przyjemność dostawy kolejnej tokarki dydaktycznej cnc z serii EDUTURN