Elektrodrążarki drutowe JSE...

Elektrodrążarki drutowe JSE... « aktualnosci «
 6 czerwca 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

W poprzednim wpisie poruszyliśmy zagadnienia dotyczące obróbki elektroerozyjnej, opisując jej rodzaje, przebieg oraz zastosowanie. Dzisiaj idąc dalej tropem zastosowania elektroerozji w obróbce metali, prezentujemy elektrodrążarki drutowe firmy JSEDM, które są dostępne w ofercie Metal Trade.

Przedsiębiorstwo JSEDM to niezwykle ceniony producent nowoczesnych obrabiarek EDM. Nie bez znaczenia jest tutaj trzydziestoletnie doświadczenie tajwańskiej firmy, dzięki któremu JSEDM produkuje doskonałe maszyny CNC do obróbki elektroerozyjnej. Co ważniejsze doświadczenie to doprowadziło również do stworzenia w pełni autorskiego sterowania, umożliwiającego niezwykle wygodną i prostą obsługę urządzeń EDM.

Obrabiarki sterowane numerycznie produkowane przez firmę JSEDM są wyjątkowe także pod innym względem. Jako jedne z nielicznych w swoim rodzaju umożliwiają obróbkę tak twardych materiałów, jak PCD (polikrystaliczny diament spiekany), z którego produkowane są m. in. łożyska oraz narzędzia do obróbki metali i stopów nieżelaznych. Z tego też powodu firma JSEDM na użytek swoich maszyn stworzyła specjalny mikro drut PCB mierzący 0,05-0,10 mm średnicy.

Elektrodrążarki drutowe JSEDM dostępne są w dwóch seriach: seria Wi-E, gdzie elektrodrążarki posiadają wannę ociekową oraz seria Wi-S, w których elektrodrążarki posiadają wannę zalewową.

Elektrodrążarki drutowe Wi-E

Elektrodrążarki drutowe

Obrabiarki z serii Wi-E wyposażone są w wannę ociekową, co pozwala na wykorzystanie wody, jako cieczy płuczącej. Wszystkie elektrodrążarki JSEDM projektowane są przy wykorzystaniu analizy elementów skończonych obejmujących symulację ruchu każdej osi. Urządzenia wyposażone są między innymi w:

  • sztywne wrzeciono
  • funkcjonalne osie U, V
  • system odbioru drutu
  • prowadnice liniowe i serwomotor
  • system automatycznego nawlekania drutu

 

Wspomniany wcześniej autorski system sterowania JSEDM należy do jednych z najnowocześniejszych w tego typu maszynach. System umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami produkcyjnymi w bardzo przejrzysty sposób. Na czytelnym interfejsie z łatwością można korzystać z managera plików, funkcji G-kod, kontrolować temperaturę i odczytywać informacje serwisowe.

Sterownik JSEDM posiada dwa dodatkowe G- kody – G9 i G10 służące do interpolacji różnych nieprawidłowości (góra i dół) oraz pięć dodatkowych funkcji obróbki naroża:

  • punkt przecięcia
  • < 90 stopni linia statyczna
  • < 90 stopni linia kołowa
  • linia statyczna
  • linia kołowa

 

Oprócz tego system umożliwia także przeprowadzenie symulacji 3D oraz uruchomienie funkcji kompensacji kołowości i naroży, a także zużycia drutu.

 

Elektrodrążarki drutowe Wi-S

Elektrodrążarki drutowe

Elektrodrążarki drutowe z serii Wi-S posiadają wannę zalewową, w której możliwa jest pełna kąpiel w wodzie. To właśnie rodzaj zastosowanej wanny odróżnia elektrodrążarki z serii Wi-E (wanna ociekowa) od elektrodrążarek z serii Wi-S. Pozostałe wyposażenie maszyn z obu serii jest podobne.

Dokładne informacje na temat elektrodrążarek JSEDM dostępne są w zakładce - Elektrodrążarki drutowe EDM. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Na pewno pomożemy i odpowiemy na każde pytanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

Prezentowana prasa krawędziowa CNC PB 160 x 3200 zainstalowana została u jednego z naszych klientów w okolicach Bydgoszczy. Maszyna charakteryzuje