Doskonale spasowana wentyla...

Doskonale spasowana wentyla... « aktualnosci «
 14 listopada 2016    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Podstawą budowy każdego kanału wentylacyjnego jest odpowiednie spasowanie poszczególnych elementów oraz ich solidne połączenie. Do łączenia poszczególnych arkuszy blachy uformowanej w kształtowniki służą specjalne zamki blacharskie produkowane na wyspecjalizowanych felcarkach. W przypadku kanałów klimatyzacyjnych tego rodzaju łącznikami są najczęściej zamki typu pittsburgh.

Każdy zakład produkcyjny zajmujący się produkcją i instalacją kanałów wentylacyjnych, takich jak tunele klimatyzacyjne czy kanały kominowe, musi mieć na swoim wyposażeniu felcarkę.

Felcarka do zamków typu Pittsburgh jest urządzeniem, które w procesie profilowania rowkowego zagina arkusze blachy i formuje je w tak zwane zamki blacharskie, które pozwalają na połączenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych kanału wentylacyjnego.

felcarka do zamków

Uniwersalna Felcarka do zamków Pittsburgh

Felcarka do zamków typu PITTSBURGH to bardzo uniwersalne urządzenie, które umożliwia precyzyjne profilowanie rolkowe zarówno zamków typu pittsburgh, jak i zamków typu C, standing lock, single block i zamknięć okrągłych kolanek wentylacyjnych. Niezwykle przydatną zaletą tego modelu jest jego dwustronna konstrukcja, która pozwala na produkcję zamków blacharskich o podwójnym typie mocowania, tak zwanym męskim i żeńskim. Każda Felcarka PITTSBURGH w zależności od typu wykonywanego zamka posiada w komplecie od 7 do 9 zestawów rolek formujących.

Super szybka Felcarka PITTSBURGH ULTRAFAST

Drugim dostępnym w ofercie Metal Trade urządzeniem do produkcji elementów konstrukcyjnych tuneli wentylacyjnych jest Felcarka Pittsburgh ULTRAFAST. Felcarka ta jest bardzo szybką obrabiarką do produkcji profili rowkowych, również w formie podwójnej, czyli męskiej i żeńskiej wersji typów łączenia zamków. Za sprawą swojej szybkości Felcarka ULTRAFAST doskonale nadaje się dla przedsiębiorstw nastawionym na szybką i masową produkcję. Urządzenie to jest w stanie przerobić do 18 metrów arkuszy blachy w ciągu zaledwie jednej minuty.

Oba modele Felcarek są niezwykle proste w obsłudze, a wszystkie ich podzespoły zostały wykonane na nowoczesnych obrabiarkach CNC, co zapewnia im niezwykle dokładne spasowanie oraz odpowiednią sztywność ich konstrukcji, a także brak jakichkolwiek luzów. Dodatkowo konstrukcja maszyny zostały wyposażone w kółka, które znacznie ułatwiają jej transport.

felcarka do zamkówhttps://metal-trade.pl/maszyny/obrobka-plastyczna/maszyny-do-wentylacji-hvac/felcarka-do-zamkow-pittsburgh/

Nie tylko Felcarki!

W ofercie Metal Trade przeznaczonej dla przemysłu wentylacyjnego znajdują się również nowoczesne wywijarki kołnierzy typu PITTSBURGH oraz cała linia produkcyjna kołnierzy do kanałów prostokątnych TDC.

Wywijarka umożliwia wywijanie kołnierzy po zewnętrznej i wewnętrznej stronie, zarówno w formie łuku, jak i po linii prostej.

Natomiast linia produkcyjna kołnierzy do kanałów prostokątnych TDC pozwala na kompleksową produkcję wysokiej jakości profili do prostokątnych kanałów wentylacyjnych.

Wszystkie urządzenia przeznaczone do produkcji kanałów wentylacyjnych oferowane przez Metal Trade wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które umożliwiają długoletnią i bezproblemową eksploatację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

W ostatnich miesiącach dział techniczny naszej firmy miał na prawdę pełne ręce roboty! Kolejną z realizacji była dostawa i instalacja