Jakie wyposażenie powinna m...

Jakie wyposażenie powinna m... « aktualnosci «
 21 lutego 2017    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Niezależnie od tego, co kupujemy, zawsze bierzemy pod uwagę to, jakie wyposażenie posiada konkretna rzecz czy sprzęt. Nie inaczej jest w przypadku prasy krawędziowej. W tym przypadku można nawet powiedzieć, że wyposażenie, jakie posiada konkretny model obrabiarki, jest sprawą zasadniczą.

Każdy, kto chociaż trochę liznął branży obróbki metali, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że prasy krawędziowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w obróbce elementów metalowych. Wiele gałęzi przemysłowych w dużej mierze opiera się na elementach produkowanych na prasach krawędziowych. Jednak aby móc wykonywać naprawdę profesjonalne elementy, trzeba dysponować odpowiednim sprzętem.

Wiadomo, że im bardziej zaawansowaną technologią dysponujemy, tym bardziej precyzyjny jest proces obróbki. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że z tego powodu najlepsze dla profesjonalnej produkcji są maszyny CNC. Sterowanie komputerowe pozwala w praktyce na precyzyjną produkcję elementów idealnie powtarzalnych. Natomiast praca prasy krawędziowej sterowanej numerycznie nie tylko przebiega szybciej i jest o wiele bezpieczniejsza, ale jest także o wiele prostsza w obsłudze dla samego operatora.

Nowoczesne systemy sterowania pozwalają na niezwykle intuicyjną obsługę, bez konieczności wprowadzania skomplikowanych algorytmów, jak to ma miejsce w przypadku maszyn starszego typu. Jednak jakie wyposażenie oprócz sterowników i programów CAD/CAM czynią z prasy krawędziowej prawdziwe profesjonalną maszynę?

Prasy krawędziowe – profesjonalne wyposażenie

 

 

Prasa krawędziowa CNC ACCURL SMART FAB

Prasa krawędziowa CNC ACCURL EURO-PRO

prasy krawędziowe accurlPrasa krawędziowa CNC ACCURL EURO GENIUS

 

Zapytaj o cenę

 

 

 

Każda prasa krawędziowa, która ma być wykorzystania w seryjnej produkcji skomplikowanych elementów metalowych, powinna spełniać kilka warunków. Przede wszystkim nie ulega żadnej wątpliwości, że przemysłowa prasa krawędziowa musi być zbudowana z jak najlepszych komponentów, które wytrzymają wzmożoną eksploatację.

Taka prasa musi również posiadać porządny system hydrauliczny, który zapewni szybką i nieustającą produkcję przez długi odcinek czasu. Przydatny pod tym względem bywa również system automatycznego smarowania oraz system podgrzewania i chłodzenia substancji smarujących.

Dobra maszyna musi posiadać również duże możliwości w kwestii konfiguracji ustawień oraz w kwestii doboru jak największej liczby narzędzi. Zapewnia to prawdziwą uniwersalność, która pozwala na dowolne dostosowanie maszyny do produkcji konkretnych elementów, czyli innymi słowy, zwiększa jej możliwości produkcyjne.

W szybkiej i precyzyjnej obróbce przydatne są również takie funkcje jak system pozycjonowania matrycy, możliwość ustawienia specjalnego skoku, jak największa liczba osi automatycznych, a także regulowane podtrzymki materiału. Wszystkie automatyzacje procesu zapodawania materiału do obróbki również są jak najbardziej wskazane.

W dobie propagowania ekologii i dla samych oszczędności warto też przypilnować, aby maszyna miała funkcję oszczędzania energii. Przy wzmożonej eksploatacji i na dłuższą metę przy ogólnym użytkowaniu jest to bardzo korzystne rozwiązanie i może odczuwalnie obniżyć koszty eksploatacji prasy krawędziowej. Ważne jest także, aby pamiętać o tym, że każda maszyna może być indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta. Dzięki temu kupujący może aktywnie uczestniczyć w doborze konkretnego oprzyrządowania i niejako skonstruować taką maszynę, jakiej naprawdę potrzebuje.

prasa krawędziowa cnc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

W ostatnim czasie do naszej oferty dołączyła szlifierka do płaszczyzn z serii SPA.   Zainstalowana maszyna to model SPA-4080AHD wyposażona