Systemy oszczędzania energi...

Systemy oszczędzania energi... « aktualnosci «
 31 sierpnia 2016    Zespół Metal Trade
Podziel się: [kiwi-social-bar id="9515"]

Każda produkcja przemysłowa niesie ze sobą olbrzymie zapotrzebowanie na energię, w szczególności energię elektryczną. Bez prądu nie ma możliwości prowadzenia produkcji na wysoką skalę, niezależnie od tego, co chcielibyśmy produkować. Na szczęście w przypadku maszyn CNC pojawiły się już rozwiązania tego problemu.

Nie tylko producenci przemysłowi zauważają, że ceny energii stale rosną. Jednak w przypadku produkcji nawet niewielka podwyżka cen prądu wiąże się ze znacznym wzrostem kosztów produkcji.

W dodatku dzisiaj już wiemy, że wytwarzanie energii elektrycznej nie jest procesem obojętnym dla środowiska i powoduje jego systematyczną degradację. Dlatego każdy świadomy przedsiębiorca powinien inwestować w systemy, które nie tylko pozwolą mu zoptymalizować znacznie koszty produkcji, ale przyczynią się również do aktywnej ochrony środowiska naturalnego.

 

prasa krawędziowa cnc

Oszczędzanie energii w produkcji

Konstruktorzy i producenci nowoczesnych maszyn do obróbki plastycznej metali zdają sobie sprawę z rosnącego zapotrzebowania na maszyny energooszczędne. Z tego powodu powstają urządzenia wyposażone w nowoczesne systemy oszczędzania energii, sterowane w sposób całkowicie automatyczny.

Przykładem takiego urządzenia jest krawędziowa prasa hydrauliczna ACCURL EURO Genius,  która została wyposażona w zautomatyzowany system gospodarowania energią elektryczną Hybrid ECO Function. Montowana w urządzeniach ACCRUL funkcja Hybrid ECO Function

Pakiet innowacyjnych i zorientowanych na klienta rozwiązań mających na celu zmniejszenie zużycia maszyn.

ACCURL® promuje przyjazną politykę ochrony środowiska, dlatego wszystkie nasze urządzenia mogą być wyposażone w opcjonalną funkcję Hybrid Eco.

  • Wysoka dynamika przy wyższej wydajności maszyny.
  • Zgodność z dyrektywami UE.
  • Niższa zapotrzebowanie na energię dla zielonej maszyny.
  • Obniżony poziom ciśnienia akustycznego o 50 dB.
  • Serwo motor z regulacją prędkości w zamkniętej pętli.
  • Efektywność energetyczna wyższa do 35% w porównaniu do konwencjonalnych systemów.
  • Koszt eksploatacji jest minimalny ze względu na niskie zużycie energii. Daje to korzyści użytkownikowi dzięki wysokiej wydajności i niskim kosztom eksploatacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Zobacz także

Prezentowana maszyna została dostarczona dla klienta z Białegostoku.Dostarczone urządzenie wyposażone jest w sterowanie DELEM DA-66T oraz automatyczną kontrolę osi Y1,